EUROPOS SPORTO SAVAITĖ „BEACTIVE“ / LASV Nariai
Lietuvos sportinės žūklės federacija
1950 m. agrarinių mokslo daktaro Juozo Savicko iniciatyva buvo įsteigta pirmoji žvejų visuomeninė sporto organizacija – spiningo sekcija prie Kūno kultūros ir sporto komiteto, kuri vėliau virto sportinės žūklės sekcija, o 1960 metais – Lietuvos sportinės žūklės federacija. Federacijai be J. Savicko vadovavo ir ją stiprino žurnalistas Algirdas Šaulys (mirė 1994 m.), Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Jonas Vyšniauskas, šios draugijos pirmininko pavaduotojas Jonas Čiplys.
Žvejų turime tikrai daug. Visuose miestuose ir rajonuose veikia 319 žvejų būrelių, kuriuose yra 42100 registruotų žvejų. Spėjama, kad dar tiek pat yra neregistruotų. Dešimtyje sportinės žūklės klubų yra 412 narių.
Per daugelį metų nusistovėjo sportinės žūklės varžybų kalendorius, kuris kasmet pasipildo vis naujais renginiais. Vyksta 6 čempionatai – poledinės žūklės, sportinio meškeriojimo, žūklės museline meškere, spiningavimo, jūrinės žūklės ir kastingo. Rengiamos sportinės žūklės klubų 3 poledinės žūklės, 5 meškeriojimo, 3 spiningavimo varžybos, žiemos ir vasaros varžybos moksleiviams bei veteranams.
Sportinės žūklės klubai organizuoja įvairius respublikinius masinius žūklės renginius visiems norintiems – tai "Auksinės žuvelės" žiemos ir vasaros varžybos, spiningavimo savadarbiais masalais ir kt.
Išaugęs sportinis meistriškumas. Vien kastinge parengta per 30 sporto meistrų. Buvusios Sovietų sąjungos čempionais yra tapę raudondvarietė Regina Ingelevičiūtė, vilnietė Vilma Mikštienė, kauniečiai Saulius Kairys ir Raimondas Vilimas, ukmergietis Alvydas Makavičius, sportininkai iš Trakų Vokės Giedrius Petkevičius ir Marijonas Svirbutavičius. 2000 m. pasaulio kastingo čempionate Kalmare (Švedija) M. Svirbutavičius užėmė 5–ą, o J. Barauskas 12–ą vietą. Gana sėkmingai Lietuvos meškeriotojai dalyvauja pasaulio čempionatuose, įvairiose tarptautinėse varžybose.
Veiklus federacijos aktyvas, tai – vilniečiai Juozas Savickas, Pranas Vaitoška, Vacys Paulauskas, kauniečiai Vytautas Ignatavičius, Vladas Vimbaras, šiaulietis Jonas Klangauskas, alytiškis Algimantas Vyturys, palangiškis Vytautas Juodišius, jonavietis Ričardas Adamonis ir kt.
1993 m. Lietuvo sportinės žūklės federacija įstojo į Tarptautinę sportinės žūklės konfederaciją, o 2000 m. – į Tarptautinę kastingo federaciją.
KONTAKTAI

Lietuvos sportinės žūklės federacija

Žemaitės g. 6, LT-03117 Vilnius

Tel./faksas 5 233 39 66

Prezidentas 

Tomas Būdas

el.paštas: tomasbudas@inbox.lt 

Visos teisės saugomos. © 2022 Lietuvos asociacija „Sportas visiems“