30 rugpjūčio, 2023

Krepšinio magija: nemokamos vaikų ir jaunimo reguliaraus fizinio aktyvumo veiklos

Gyvenant skaitmenizacijos laikais svarbu nepamiršti ir tradicinių fizinio aktyvumo formų, kurios turi didelę naudą vaikams. Viena tokių formų ir priemonių yra krepšinio žaidimas, kuris ne tik didina vaikų fizinį aktyvumą, bet ir lavina jų kūno ir protinius gebėjimus bei skatina socialinę integraciją.

Krepšinis yra greitas, judrus sportas, reikalaujantis nuolatinio judėjimo, bėgimo, šuolių ir metimų. Tai puikus būdas padėti vaikams išlaikyti gerą fizinę būklę, sumažinti riziką susirgti nutukimu ir kitomis sveikatos problemomis. Reguliariai lankydami krepšinio treniruotes vaikai lavina savo širdies ir kraujagyslių sistemą, raumenis ir sąnarius.

Nuo 2023 rugpjūčio mėn. „Nacionalinis judumo institutas“ įgyvendina projektą „Vaikų ir jaunimo reguliaraus fizinio aktyvumo veiklos“, kurio metu net 17 mėn. kvies vaikus lankyti reguliarius krepšinio užsiėmimus nemokamai. 

Į nemokamas fizinio aktyvumo veiklas bus įtraukti moksleiviai iš 6 Lietuvos savivaldybių: Kauno miesto ir Kauno rajono, Šilutės, Telšių, Vilniaus ir Vilkaviškio savivaldybių.  

Projekto tikslas: Užtikrinti ne mažiau 405 vaikų ir jaunimo įtraukimą į reguliarias, kokybiškas bei sistemines fizinio aktyvumo veiklas 6 šalies savivaldybėse, atitinkant ŠMSM nustatytą prioritetą ir iškeltus specialiuosius kriterijus.

Projekto uždavinys: Sudaryti tinkamas sąlygas 405 asmenims (iš jų 225 mažiau galimybių turintys moksleiviai), kurie gyvena netoli FA užsiėmimų vietos, įsitraukti į nemokamus reguliarius fizinio aktyvumo užsiėmimus, kurių trukmė ne trumpesnė nei 3 mėnesiai.

"Projektas "Vaikų ir jaunimo reguliaraus fizinio aktyvumo veiklos" bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos".


Visos teisės saugomos. © 2022 Lietuvos asociacija „Sportas visiems“