31 liepos, 2023

Kampanija "STOP nejudumui Lietuvoje" pasiekė daugiau kaip 1,1 mln. tikslinės auditorijos

Lietuvos asociacija „Sportas visiems“ nuo 2021 metų vykdo projektą “STOP nejudumui Lietuvoje” (projektą dalinai finansuoja Sporto rėmimo fondas, kurį administruoja Nacionalinė sporto agentūra). Projekto veiklos yra orientuotos į teigiamą elgsenos pokytį bei proveržį fizinio aktyvumo atžvilgiu, kasdieninio judėjmo įpročių formavimąsi, teigiamą ir pozityvų potyrį, informacijos sklaidą bei visuomenės motyvavimą būti fiziškai aktyvia.

Nejudumo prevencijos tikslinė grupė yra 30-65 metų asmenys, todėl pasirinktais komunikacijos kanalais (televizija, radijas, lauko reklamos stendai ir kitos sklaidos priemonės) planuojama pasiekta daugiau nei 90% visos tikslinės auditorijos, kurios kasdienės elgsenos įpročius ir siekiama pakeisti. 

Nuo projekto vykdymo pradžios iki 2023 m. liepos 31 dienos vien televizijos ir radijo kanalais yra pasiekta daugiau 1,1 mln. tikslinės grupės. 

Pagrindinės lėtinių neinfekcinių ligų priežastys susijusios su žmogaus elgesiu, taigi jų galima išvengti. Pagrindiniai rizikos veiksniai, turintys didžiausią įtaką sergamumui ir mirtingumui pasauliniu mastu: didelis kraujospūdis, rūkymas, padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje, fizinio aktyvumo stoka, antsvoris ir nutukimas, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, nesaugus lytinis elgesys, piktnaudžiavimas alkoholiu. Kovojant su šiais rizikos veiksniais efektyviausios yra priemonės, kuriomis siekiama pakeisti socialines normas skatinant sveiką gyvenseną, sveiką elgesį ir mažinant rizikos veiksnių paplitimą ir jų poveikį (Lietuvos sveikatos 2014–2025 metų strategija).

Prevencinė kampanija "STOP nejudumui Lietuvoje“ atkreipia visuomenės dėmesį į realias sveikatos problemas, vis didėjantį mirčių skaičių, įtakotą širdies ir kraujagyslių ligų, bei savo turiniu formuoja supratimą apie reguliarių sportavimo įpročių atsiradimo svarbą, skatina savarankiškų kasdieninio judėjimo įpročių atsiradimą.


Visos teisės saugomos. © 2022 Lietuvos asociacija „Sportas visiems“