EUROPOS SPORTO SAVAITĖ „BEACTIVE“ / LASV Nariai
Lietuvos orientavimosi sporto federacija
Gražios Lietuvos kalvos, skaidrūs ežerai ir juos supantys miškai sudaro palankias sąlygas orientavimosi sportui.
Lietuvos orientavimosi sporto federacija (LOSF) jungia 26 orientavimosi sporto klubus, moksleiviai šiuo sportu užsiiminėja sporto mokyklose, jaunimo turizmo centruose, kitose užmokyklinėse įstaigose.

LOSF kasmet rengia žiemos ir vasaros čempionatus, kalendoriuje yra per 60 įvairių varžybų. Dauguma jų tradicinės, sulaukusios ir tarptautinio pripažinimo. Tai Vilniaus, "Tako" daugiadienės, Lietuvos taurės varžybos. Kartu su Lietuvos orientacininkais jose mielai dalyvauja ir nemažai kitų šalių sportininkų. "Tako" varžybose pastaraisiais metais startuoja per 1000 dalyvių.

1996 m. Kuršių Nerijos miškuose pirmąkart Lietuvoje buvo surengtos Pasaulio taurės varžybos, kuriose dalyvavo stipriausi planetos sportininkai iš 28 šalių. 2001 m. liepos 1–5 d. Kuršių Nerijoje vyks pasaulio orientavimosi sporto veteranų čempionatas, kuriame startuos apie 3000–3500 orientacininkų iš 40–50 šalių.

Šalia varžybų, esančių LOSF kalendoriuje, miestuose ir rajonuose jau beveik 30 metų, kiekvieną pavasarį ir rudenį, šimtai entuziastų kviečiami pabėgioti gamtoje, pasisemti sveikatos, patobulinti orientavimosi įgūdžius dalyvaujant masinėse orientavimosi sporto šventėse. Tradicinėse masinėse OS varžybose jų organizatoriai per metus fiksuoja 12 000 dalyvių startą. Naudodamiesi žemėlapiu ir kompasu, orentacininkai miškuose įveikia pilnus netikėtumų kilometrus: tai kelią užtveria nuvirtę medžiai, tai pelkę, grimstant samanose, tenka perbristi, tai šernų ar stirnų būrį iš tankaus eglyno paginti. Tikslas – kuo greičiau surasti raudonai baltas kontrolinių punktų prizmes.
Orientavimosi sportas –ne vien bėgimas. Tai miško šachmatai, kurie pakeri ir jauną, ir vyresnio amžiaus žmogų. Tai sporto šaka jūsų kūnui, protui ir sielai. Čia nėra žiūrovų. Aplink tik miškas ir tokie patys žaliųjų trasų entuziastai, neakivaizdžiai kovoje sprendžiantys, kuris pajėgesnis. Jei vienas mikliau bėga, tai kitas gal geriau orientuojasi. O laimi tas, kuris sklandžiausiai suderina mintį su greičiu.
Miško grožis, grynas oras, fizinė iškrova, teigiamos emocijos – štai kas laukia stojusio į startą. Pabandyk ir įsitikinsi. Renginiuose gali dalyvauti bet kokio amžiaus ir pasirengimo žmonės. Pagal tai dalyviai skirstomi į atitinkamas grupes, todėl kiekvienas gali pasirinkti sau tinkamas trasas.
KONTAKTAI

Lietuvos orientavimosi sporto federacija

Žemaitės g. 6, LT-03117 Vilnius, tel./faksas 5 215 13 11

El. paštas: info@orienteering.lt

www.orienteering.lt 

Prezidentas:

Jurgis Rubaževičius 

El. paštas: j.rubazevicius@gmail.com

Vykdantysis direktorius:

Vilius Aleliūnas

El. paštas: info@orienteering.lt

Visos teisės saugomos. © 2022 Lietuvos asociacija „Sportas visiems“